top of page

COVID-INFO: UPDATED


Etelä-Suomen aluehallintovirasto on tehnyt päätöksiä, joilla jatketaan kokoontumisrajoituksia ja velvoitetta taata asiakkaille turvavälit laajasti erilaisten tilojen käytössä. Rajoitukset jatkuvat ennallaan muualla paitsi Kanta-Hämeessä, missä suotuisasti kehittyneen epidemiatilanteen ansiosta kokoontumisrajoitusta voidaan lieventää kuudesta enintään kymmeneen henkilöön. Päätökset tehtiin ajalle 1.-16.5.2021. Sen sijaan liikunta- ja virkistystilojen sulkupäätöksiä ei tämänhetkisen tilanteen valossa olla jatkamassa nykyisten määräysten voimassaolon päättymisen jälkeen.


Lähde: https://avi.fi/tiedote/-/tiedote/69907076


Näin toimimme:

  1. Pyydämme välttämään turhaa oleskelua pukutiloissa ja respawn alueella.

  2. Pelin päättyessä pyydämme poistumaan pelialueelta mahdolisimman nopeasti.

  3. Airsoft-pelin aikana turvavälit on helppo pitää ja mahdolliset lähikontaktit ovat hyvin lyhytkestoisia. Pelejä käydään turvallisella etäisyydellä suuressa tilassa (1700m2, kolme kerrosta), jossa on tehostettu ilmanvaihto. (yhtäaikaisia pelaajia nyt max 40).

  4. Peleihin pääsevät vain ja ainoastaan rekisteröidyt pelaajat.

  5. Pyydämme jakautua tasaisesti respawn alueelle (max. 20 hlö per. respa). Huomioithan, että voit jättää varusteesi myös pukuhuoneesen.


Ystävällisin terveisin,

ASA tiimi



bottom of page